KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 16693051
nr 1669 3051
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Blandteknik / collage, "Ansikte", 1960-tal, Förslag till affisch för Amnesty International". Blandteknik, bildmått: 43x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x48 cm. Signerad
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 16 december 2024
kl 18:32:25
3.000 kr
3.200 kr
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert